Utforsk våre produksjoner og se hva som skjer!

Gå til skole

DKS - Lørenskog

Lørenskog kommune

Postadresse: Postboks 304, 1471 LØRENSKOG

Besøksadresse: Lørenskog hus, Festplassen 1, 1473 Lørenskog

Telefon: 67 93 40 00

Kontaktperson: Kjersti Østnes Eggum, 67201661, kjeegg@lorenskog.kommune.no, Siri Adorsen, 67934452, sao@lorenskog.kommune.no, Tuva Selmer-Olsen, tuvsel@lorenskog.kommune.no

Antall hendelser: 147

Velg dato / Periode
November
Man
Tir
Ons
Tor
Fre
Lør
Søn
44
29
30
31
1
2
3
4
45
5
6
7
8
9
10
11
46
12
13
14
15
16
17
18
47
19
20
21
22
23
24
25
48
26
27
28
29
30
1
2
Onsdag 21. november. 2018
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 10:30 - 11:30
    Lørenskog VGS120 deltakere: VG1, VG2, VG3

    Realfag. 40 min å kjøre til Ås VGS

Torsdag 22. november. 2018
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Mandag 26. november. 2018
Produksjonsinformasjon
  • TO SYKE SØSTREScenekunst
  • Varighet: 55 minutter
  • Mandag 26. november. 2018
  • Kjenn samfunnshus
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 27. november. 2018
Produksjonsinformasjon
  • TO SYKE SØSTREScenekunst
  • Varighet: 55 minutter
  • Tirsdag 27. november. 2018
  • Kjenn samfunnshus
Tidspunkt og deltakere
Mandag 3. desember. 2018
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • MAGISKE HAMSKIFTEREKulturarv, Litteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Mandag 3. desember. 2018
  • Fjellhamar skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • MAGISKE HAMSKIFTEREKulturarv, Litteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Mandag 3. desember. 2018
  • Rasta skole
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 4. desember. 2018
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • MAGISKE HAMSKIFTEREKulturarv, Litteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Tirsdag 4. desember. 2018
  • Kurland skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • MAGISKE HAMSKIFTEREKulturarv, Litteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Tirsdag 4. desember. 2018
  • Solheim skole
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 5. desember. 2018
Produksjonsinformasjon
  • MAGISKE HAMSKIFTEREKulturarv, Litteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Onsdag 5. desember. 2018
  • Finstad skole (Lørenskog)
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • MAGISKE HAMSKIFTEREKulturarv, Litteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Onsdag 5. desember. 2018
  • Luhr skole
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 6. desember. 2018
Produksjonsinformasjon
  • MAGISKE HAMSKIFTEREKulturarv, Litteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Torsdag 6. desember. 2018
  • Benterud skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • MAGISKE HAMSKIFTEREKulturarv, Litteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Torsdag 6. desember. 2018
  • Åsen skole
Tidspunkt og deltakere
Mandag 10. desember. 2018
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 9. januar. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Mandag 14. januar. 2019
Produksjonsinformasjon
  • TELLUS TELLERLitteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Mandag 14. januar. 2019
  • Kurland skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • TELLUS TELLERLitteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Mandag 14. januar. 2019
  • Rasta skole
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 15. januar. 2019
Produksjonsinformasjon
  • TELLUS TELLERLitteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Tirsdag 15. januar. 2019
  • Finstad skole (Lørenskog)
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • TELLUS TELLERLitteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Tirsdag 15. januar. 2019
  • Åsen skole
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 16. januar. 2019
Produksjonsinformasjon
  • TELLUS TELLERLitteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Onsdag 16. januar. 2019
  • Fjellhamar skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • TELLUS TELLERLitteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Onsdag 16. januar. 2019
  • Solheim skole
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 17. januar. 2019
Produksjonsinformasjon
  • TELLUS TELLERLitteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Torsdag 17. januar. 2019
  • Benterud skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • TELLUS TELLERLitteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Torsdag 17. januar. 2019
  • Luhr skole
Tidspunkt og deltakere
Fredag 18. januar. 2019
Produksjonsinformasjon
  • (TILRETTELAGT) PIXILLASJONFilm
  • Varighet: Inntil 4 x 45 minutter (avhengig av antall elever)
  • Fredag 18. januar. 2019
  • Lørenskog VGS
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30 - 12:30
    Lørenskog VGS5 deltakere: VG1, VG2, VG3

    4 x 45 min. Deles i små grupper utover dagen. Mats jobber med elevene foran kamera hele skoledagen. Lærerne er i klasserom ved siden av med de elevene som ikke filmer, eller de har vanlig undervisning.  

Tirsdag 22. januar. 2019
Produksjonsinformasjon
  • (TILRETTELAGT) ALMIR OG PUFFENEMusikk
  • Varighet: 35 min; konsertene varer i ca 25 min med ca 10 min etterspill/lek med barna.
  • Tirsdag 22. januar. 2019
  • Lørenskog VGS
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 23. januar. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Fredag 25. januar. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Fredag 1. februar. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Mandag 4. februar. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30
    Kurland skole186 deltakere: 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 12:20
    Åsen skole186 deltakere: 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn
Tirsdag 5. februar. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30
    Rasta skole148 deltakere: 1. trinn, 2. trinn

    1. og 2. trinn

  • 11:00
    Rasta skole158 deltakere: 3. trinn, 4. trinn

    3. og 4. trinn

Onsdag 6. februar. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 12:20
    Benterud skole180 deltakere: 1. trinn, 2. trinn, 3. trinn, 4. trinn
Torsdag 7. februar. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Fredag 8. februar. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30
    Luhr skole151 deltakere: 1. trinn, 2. trinn

    1. og 2. trinn

  • 11:00
    Luhr skole132 deltakere: 3. trinn, 4. trinn

    3. og 4. trinn

Mandag 11. februar. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30
    Solheim skole131 deltakere: 1. trinn, 2. trinn

    1. og 2. trinn

  • 11:00
    Solheim skole132 deltakere: 3. trinn, 4. trinn

    3. og 4. trinn

Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 12. februar. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 10:30 - 11:30
    APO-skolen3 deltakere: 9. trinn
    Kjenn skole 66 deltakere: 9. trinn

    Kjenn halvt kull + APO-skolen

  • 12:00 - 13:00
    Kjenn skole 66 deltakere: 9. trinn

    Kjenn halvt kull

Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 13. februar. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 14. februar. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Fredag 15. februar. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Mandag 25. februar. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • FØLGESVENNENKulturarv
  • Varighet: 50 minutter
  • Mandag 25. februar. 2019
  • Fjellsrud ungdomsskole
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 26. februar. 2019
Produksjonsinformasjon
  • FØLGESVENNENKulturarv
  • Varighet: 50 minutter
  • Tirsdag 26. februar. 2019
  • Hammer skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 27. februar. 2019
Produksjonsinformasjon
  • FØLGESVENNENKulturarv
  • Varighet: 50 minutter
  • Onsdag 27. februar. 2019
  • Løkenåsen skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 28. februar. 2019
Produksjonsinformasjon
  • FØLGESVENNENKulturarv
  • Varighet: 50 minutter
  • Torsdag 28. februar. 2019
  • Kjenn skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Fredag 1. mars. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Mandag 4. mars. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 11:00 - 11:45
    Lørenskog VGS30 deltakere: VG1, VG2, VG3

    Kjører til Mailand, 5 min.

Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 12:30 - 13:15
    Mailand VGS30 deltakere: VG1, VG2, VG3

    5 min fra Lørenskog vgs


Onsdag 6. mars. 2019
Produksjonsinformasjon
  • (VGS 2018/19) HELLOScenekunst
  • Varighet: 60 minutter
  • Onsdag 6. mars. 2019
  • Lørenskog hus - Storstua (379 seter)
Tidspunkt og deltakere
  • 13:00 - 13:45
    Lørenskog VGS180 deltakere: VG1, VG2

    Vg1+Vg2, KDA, IFA+B,1RMA+B, 2KDA, 1DHA+2DTE. 
    ​​​​​​​passer ikke tirsdager og torsdager og uke 33-37, 40,48-3, 8, 16-18,21-26

Mandag 11. mars. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 12:00 - 12:45
    Mailand VGS60 deltakere: VG2, VG3

    Programfag. 10 min å kjøre til Lillestrøm VGS

Mandag 18. mars. 2019
Produksjonsinformasjon
  • BACH GOES HIPHOPMusikk, Scenekunst
  • Varighet: 40 minutter
  • Mandag 18. mars. 2019
  • Benterud skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 11:00 - 15:00
    Lørenskog VGS30 deltakere: Vg2 kunst, design og arkitektur
    Ås VGS11 deltakere: 3ib, International Baccalaureate

    OBS! STARTER 11:00

    Kl 11.00 - 13.00 - Operaen - Hedda

    Kl 14.00 - 15.00 - Snøhetta

    Husk at det tar 20 min å gå fra Operaen til Snøhetta

Produksjonsinformasjon
  • BACH GOES HIPHOPMusikk, Scenekunst
  • Varighet: 40 minutter
  • Mandag 18. mars. 2019
  • Finstad skole (Lørenskog)
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 19. mars. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • BACH GOES HIPHOPMusikk, Scenekunst
  • Varighet: 40 minutter
  • Tirsdag 19. mars. 2019
  • Lørenskog friskole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • BACH GOES HIPHOPMusikk, Scenekunst
  • Varighet: 40 minutter
  • Tirsdag 19. mars. 2019
  • Kurland skole
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 20. mars. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • BACH GOES HIPHOPMusikk, Scenekunst
  • Varighet: 40 minutter
  • Onsdag 20. mars. 2019
  • Fjellhamar skole
Tidspunkt og deltakere
  • 10:15
    Fjellhamar skole111 deltakere: 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn

    5. trin og 1/2 6. trinn

  • 12:00
    Fjellhamar skole111 deltakere: 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn

    1/2 6. trinn og 7. trinn

Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 12:00 - 12:45
    Lørenskog VGS120 deltakere: VG2

    VG2, PBA, STA-D, 2IFA+B. 

Torsdag 21. mars. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • BACH GOES HIPHOPMusikk, Scenekunst
  • Varighet: 40 minutter
  • Torsdag 21. mars. 2019
  • Åsen skole
Tidspunkt og deltakere
  • 09:00
    Åsen skole128 deltakere: 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • BACH GOES HIPHOPMusikk, Scenekunst
  • Varighet: 40 minutter
  • Torsdag 21. mars. 2019
  • Luhr skole
Tidspunkt og deltakere
  • 12:00
    Luhr skole207 deltakere: 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn
Fredag 22. mars. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • BACH GOES HIPHOPMusikk, Scenekunst
  • Varighet: 40 minutter
  • Fredag 22. mars. 2019
  • Rasta skole
Tidspunkt og deltakere
  • 09:00
    Rasta skole251 deltakere: 5. trinn, 6. trinn, 7. trinn
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • BACH GOES HIPHOPMusikk, Scenekunst
  • Varighet: 40 minutter
  • Fredag 22. mars. 2019
  • Solheim skole
Tidspunkt og deltakere
Mandag 25. mars. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 10:00 - 13:00
    Mailand VGS30 deltakere: VG1

    Vg1 studiespesialisering og studieforberedende

Produksjonsinformasjon
  • RØRE VED DEGMusikk
  • Varighet: Ca. 45 min.
  • Mandag 25. mars. 2019
  • Fjellsrud ungdomsskole
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 26. mars. 2019
Produksjonsinformasjon
  • RØRE VED DEGMusikk
  • Varighet: Ca. 45 min.
  • Tirsdag 26. mars. 2019
  • Kjenn skole
Tidspunkt og deltakere
  • 10:00
    Kjenn skole 224 deltakere: 10. trinn, 8. trinn, 9. trinn

    8. + halve 9. trinn.

  • 12:00
    Kjenn skole 224 deltakere: 10. trinn, 8. trinn, 9. trinn

    Halve 9. + hele 10. trinn

Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 10:00 - 13:00
    Mailand VGS30 deltakere: VG1

    Vg1 studiespesialisering og studieforberedende

Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 27. mars. 2019
Produksjonsinformasjon
  • RØRE VED DEGMusikk
  • Varighet: Ca. 45 min.
  • Onsdag 27. mars. 2019
  • Løkenåsen skole
Tidspunkt og deltakere
  • 10:00
    Løkenåsen skole144 deltakere: 10. trinn, 8. trinn, 9. trinn

    8. + halve 9. trinn.

  • 12:00
    Løkenåsen skole144 deltakere: 10. trinn, 8. trinn, 9. trinn

    Halve 9. + hele 10. trinn

Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 10:00 - 13:00
    Mailand VGS30 deltakere: VG1

    Vg1 studiespesialisering og studieforberedende

Torsdag 28. mars. 2019
Produksjonsinformasjon
  • RØRE VED DEGMusikk
  • Varighet: Ca. 45 min.
  • Torsdag 28. mars. 2019
  • Hammer skole
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30
    Hammer skole321 deltakere: 10. trinn, 8. trinn, 9. trinn
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 10:00 - 13:00
    Mailand VGS30 deltakere: VG1

    Vg1 studiespesialisering og studieforberedende

Produksjonsinformasjon
  • RØRE VED DEGMusikk
  • Varighet: Ca. 45 min.
  • Torsdag 28. mars. 2019
  • Lørenskog friskole
Tidspunkt og deltakere
Mandag 1. april. 2019
Produksjonsinformasjon
  • ARKITEKTURVERKSTEDVisuell kunst
  • Varighet: ca. 60 min.
  • Mandag 1. april. 2019
  • Lørenskog hus - Vasshjulet
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 2. april. 2019
Produksjonsinformasjon
  • ARKITEKTURVERKSTEDVisuell kunst
  • Varighet: ca. 60 min.
  • Tirsdag 2. april. 2019
  • Lørenskog hus - Vasshjulet
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 3. april. 2019
Produksjonsinformasjon
  • ARKITEKTURVERKSTEDVisuell kunst
  • Varighet: ca. 60 min.
  • Onsdag 3. april. 2019
  • Lørenskog hus - Vasshjulet
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 4. april. 2019
Produksjonsinformasjon
  • ARKITEKTURVERKSTEDVisuell kunst
  • Varighet: ca. 60 min.
  • Torsdag 4. april. 2019
  • Lørenskog hus - Vasshjulet
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Fredag 5. april. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Mandag 8. april. 2019
Produksjonsinformasjon
  • ARKITEKTURVERKSTEDVisuell kunst
  • Varighet: ca. 60 min.
  • Mandag 8. april. 2019
  • Lørenskog hus - Vasshjulet
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 9. april. 2019
Produksjonsinformasjon
  • ARKITEKTURVERKSTEDVisuell kunst
  • Varighet: ca. 60 min.
  • Tirsdag 9. april. 2019
  • Lørenskog hus - Vasshjulet
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 10. april. 2019
Produksjonsinformasjon
  • ARKITEKTURVERKSTEDVisuell kunst
  • Varighet: ca. 60 min.
  • Onsdag 10. april. 2019
  • Lørenskog hus - Vasshjulet
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 11. april. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Fredag 12. april. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 23. april. 2019
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Tirsdag 23. april. 2019
  • Lørenskog hus
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 24. april. 2019
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Onsdag 24. april. 2019
  • Lørenskog hus
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 25. april. 2019
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Torsdag 25. april. 2019
  • Lørenskog hus
Tidspunkt og deltakere
Fredag 26. april. 2019
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Fredag 26. april. 2019
  • Lørenskog hus
Tidspunkt og deltakere
Mandag 29. april. 2019
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Mandag 29. april. 2019
  • Lørenskog hus
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 30. april. 2019
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Tirsdag 30. april. 2019
  • Lørenskog hus
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 2. mai. 2019
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Torsdag 2. mai. 2019
  • Lørenskog hus
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30
    Fjellhamar skole41 deltakere: 7. trinn

    7ab

    Bussen er på skolen ca. kl. 09.15. Avreise senest kl. 9.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 10.00: 7a har omvisning, 7b har verksted.
    Kl. 11.00: 7b har omvisning, 7a har verksted.

  • 11:00
    Fjellhamar skole20 deltakere: 7. trinn
    Luhr skole25 deltakere: 7. trinn

    Fjellhamar 7c + Luhr 7a

    Bussen er på Fjellhamar skole ca. 11.00. Avreise senest 11.10. Bussen reiser til Luhr skole for å plukke opp 7a. Avreise senest 11.30. 

    Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 12.00: Luhr 7a har omvisning, Fjellhamar 7c har verksted.

    ​​​​​​​Kl. 13.00: Fjellhamar 7c har omvisning, Luhr 7a har verksted.



Fredag 3. mai. 2019
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Fredag 3. mai. 2019
  • Lørenskog hus
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30
    Luhr skole50 deltakere: 7. trinn

    7bc

    Bussen er på skolen ca. kl. 09.15. Avreise senest kl. 9.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 10.00: 7b har omvisning, 7c har verksted.

    ​​​​​​​Kl. 11.00: 7c har omvisning, 7b har verksted.

  • 11:30
    Kurland skole46 deltakere: 7. trinn

    Bussen er på skolen ca. kl. 11.15. Avreise senest kl. 11.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 12.00: 7a har omvisning, 7b har verksted.

    ​​​​​​​Kl. 13.00: 7b har omvisning, 7a har verksted.

Mandag 6. mai. 2019
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Mandag 6. mai. 2019
  • Lørenskog hus
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30
    Lørenskog friskole10 deltakere: 7. trinn
    Solheim skole23 deltakere: 7. trinn

    Solheim 7a + Lørenskog friskole

    Eksakte opplegg for oppmøte og bussavgang kommer!

    Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 10.00: Solheim 7a har omvisning, friskolen har verksted.

    ​​​​​​​Kl. 11.00: Friskolen har omvisning, Solheim 7a har verksted.

  • 11:30
    Solheim skole44 deltakere: 7. trinn

    7bc

    Bussen er på skolen ca. kl. 11.15. Avreise senest kl. 11.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 12.00: 7b har omvisning, 7c har verksted.

    ​​​​​​​Kl. 13.00: 7c har omvisning, 7b har verksted.

Tirsdag 7. mai. 2019
Produksjonsinformasjon
  • VI LEVER AV JORDAKulturarv
  • Varighet: 2 t 15 min
  • Tirsdag 7. mai. 2019
  • Skårer gård, Lørenskog bygdemuseum
Tidspunkt og deltakere
  • 08:45 - 11:00
    Solheim skole50 deltakere: 6. trinn

    6a+6b. Hver klasse deles inn i 3 grupper på forhånd, slik at det til sammen blir 6 grupper.

  • 10:45 - 13:00
    Lørenskog friskole12 deltakere: 6. trinn
    Solheim skole25 deltakere: 6. trinn

    Solheim 6c + friskolen. Solheim deles inn i 3 grupper på forhånd, friskolen deles inn i 2 grupper. Totalt 5 grupper.

Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Tirsdag 7. mai. 2019
  • Lørenskog hus
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30
    Åsen skole40 deltakere: 7. trinn

    Bussen er på skolen ca. kl. 09.15. Avreise senest kl. 9.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 10.00: 7a har omvisning, 7b har verksted.
    ​​​​​​​Kl. 11.00: 7b har omvisning, 7a har verksted.

Onsdag 8. mai. 2019
Produksjonsinformasjon
  • VI LEVER AV JORDAKulturarv
  • Varighet: 2 t 15 min
  • Onsdag 8. mai. 2019
  • Skårer gård, Lørenskog bygdemuseum
Tidspunkt og deltakere
  • 08:45 - 11:00
    Benterud skole56 deltakere: 6. trinn

    Hver klasse deles inn i 3 grupper på forhånd, slik at det til sammen blir 6 grupper.

  • 10:45 - 13:00
    Finstad skole (Lørenskog)53 deltakere: 6. trinn

    Hver klasse deles inn i 3 grupper på forhånd, slik at det til sammen blir 6 grupper.

  • 12:45 - 15:00
    Kurland skole48 deltakere: 6. trinn

    Hver klasse deles inn i 3 grupper på forhånd, slik at det til sammen blir 6 grupper.

Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Onsdag 8. mai. 2019
  • Lørenskog hus
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30
    Rasta skole29 deltakere: 7. trinn
    Rudolf Steinerskolen i Lørenskog16 deltakere: 7. trinn

    Rasta 7a + Steinerskolen

    Steinerskolen går til Rasta skole. Bussen er på Rasta skole ca. kl. 09.15. Avreise senest kl. 9.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 10.00: 7a har omvisning, Steiner har verksted.

    ​​​​​​​Kl. 11.00: Steiner har omvisning, 7a har verksted.

  • 11:30
    Rasta skole57 deltakere: 7. trinn

    7bc

    Bussen er på skolen ca. kl. 11.15. Avreise senest kl. 11.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 12.00: 7b har omvisning, 7c har verksted.

    ​​​​​​​Kl. 13.00: 7c har omvisning, 7b har verksted.

Torsdag 9. mai. 2019
Produksjonsinformasjon
  • VI LEVER AV JORDAKulturarv
  • Varighet: 2 t 15 min
  • Torsdag 9. mai. 2019
  • Skårer gård, Lørenskog bygdemuseum
Tidspunkt og deltakere
  • 08:45 - 11:00
    Luhr skole49 deltakere: 6. trinn

    6a + 6b. Hver klasse deles inn i 3 grupper på forhånd, slik at det til sammen blir 6 grupper.

  • 10:45 - 13:00
    Fjellhamar skole28 deltakere: 6. trinn
    Luhr skole25 deltakere: 6. trinn

    Luhr 6c + Fjellhamar 6a. Hver klasse deles inn i 3 grupper på forhånd, slik at det til sammen blir 6 grupper.

  • 12:45 - 15:00
    Fjellhamar skole57 deltakere: 6. trinn

    6b + 6c. Hver klasse deles inn i 3 grupper på forhånd, slik at det til sammen blir 6 grupper.

Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Torsdag 9. mai. 2019
  • Lørenskog hus
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30
    Benterud skole48 deltakere: 7. trinn

    Bussen er på skolen ca. kl. 09.15. Avreise senest kl. 9.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 10.00: 7a har omvisning, 7b har verksted.
    ​​​​​​​Kl. 11.00: 7b har omvisning, 7a har verksted.

  • 11:30
    Finstad skole (Lørenskog)51 deltakere: 7. trinn

    Bussen er på skolen ca. kl. 11.15. Avreise senest kl. 11.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 12.00: 7a har omvisning, 7b har verksted.

    ​​​​​​​Kl. 13.00: 7b har omvisning, 7a har verksted.

Fredag 10. mai. 2019
Produksjonsinformasjon
  • VI LEVER AV JORDAKulturarv
  • Varighet: 2 t 15 min
  • Fredag 10. mai. 2019
  • Skårer gård, Lørenskog bygdemuseum
Tidspunkt og deltakere
  • 08:45 - 11:00
    Åsen skole48 deltakere: 6. trinn

    Hver klasse deles inn i 3 grupper på forhånd, slik at det til sammen blir 6 grupper.

  • 10:45 - 13:00
    Rasta skole27 deltakere: 6. trinn
    Rudolf Steinerskolen i Lørenskog14 deltakere: 6. trinn

    Rasta 6a + Steinerskolen 6. trinn. Rasta deles inn i 3 grupper på forhånd, Steiner i 2 grupper. Totalt 5 grupper.

  • 12:45 - 15:00
    Rasta skole55 deltakere: 6. trinn

    6b + 6c. Hver klasse deles inn i 3 grupper på forhånd, slik at det til sammen blir 6 grupper.

Mandag 13. mai. 2019
Produksjonsinformasjon
  • BOKILLUSTRASJONERVisuell kunst, Litteratur
  • Varighet:
  • Mandag 13. mai. 2019
  • Lørenskog bibliotek
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 14. mai. 2019
Produksjonsinformasjon
  • BOKILLUSTRASJONERVisuell kunst, Litteratur
  • Varighet:
  • Tirsdag 14. mai. 2019
  • Lørenskog bibliotek
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 15. mai. 2019
Produksjonsinformasjon
  • BOKILLUSTRASJONERVisuell kunst, Litteratur
  • Varighet:
  • Onsdag 15. mai. 2019
  • Lørenskog bibliotek
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 16. mai. 2019
Produksjonsinformasjon
  • BOKILLUSTRASJONERVisuell kunst, Litteratur
  • Varighet:
  • Torsdag 16. mai. 2019
  • Lørenskog bibliotek
Tidspunkt og deltakere
Mandag 20. mai. 2019
Produksjonsinformasjon
  • BOKILLUSTRASJONERVisuell kunst, Litteratur
  • Varighet:
  • Mandag 20. mai. 2019
  • Lørenskog bibliotek
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 21. mai. 2019
Produksjonsinformasjon
  • BOKILLUSTRASJONERVisuell kunst, Litteratur
  • Varighet:
  • Tirsdag 21. mai. 2019
  • Lørenskog bibliotek
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 22. mai. 2019
Produksjonsinformasjon
  • BOKILLUSTRASJONERVisuell kunst, Litteratur
  • Varighet:
  • Onsdag 22. mai. 2019
  • Lørenskog bibliotek
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 23. mai. 2019
Produksjonsinformasjon
  • (TILRETTELAGT) HIPHOPVisuell kunst, Kunstarter i samspill
  • Varighet: Ca. fire klokketimer, eller etter avtale
  • Torsdag 23. mai. 2019
  • Lørenskog VGS
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • BOKILLUSTRASJONERVisuell kunst, Litteratur
  • Varighet:
  • Torsdag 23. mai. 2019
  • Lørenskog bibliotek
Tidspunkt og deltakere
Fredag 24. mai. 2019
Produksjonsinformasjon
  • BOKILLUSTRASJONERVisuell kunst, Litteratur
  • Varighet:
  • Fredag 24. mai. 2019
  • Lørenskog bibliotek
Tidspunkt og deltakere
Mandag 27. mai. 2019
Produksjonsinformasjon
  • DET RASLER I RØYSAScenekunst, Kulturarv
  • Varighet: Ca. 45 minutter + vandring og transport
  • Mandag 27. mai. 2019
  • Hanaborglia
Tidspunkt og deltakere
  • 09:00
    Lørenskog friskole13 deltakere: 4. trinn
    Rasta skole38 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Rasta kl. 9.00. Avgang kl. 9.15 for Rasta 4A+halve 4C + friskolen (som går til Rasta) Ankomst Haneborg allé ca. kl. 9.30.

  • 10:15
    Rasta skole38 deltakere: 4. trinn
    Rudolf Steinerskolen i Lørenskog18 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Rasta kl. 10.15. Avgang kl. 10.30 for Rasta 4B + halve 4C + Steinerskolen (som går til Rasta). Ankomst Haneborg allé ca. 10.45.

  • 11:30
    Solheim skole66 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Solheim kl. 11.30. Bussen stopper i Mailandveien. Avgang kl. 11.45. Ankomst Haneborg allé ca. kl 12.00.

Tirsdag 28. mai. 2019
Produksjonsinformasjon
  • DET RASLER I RØYSAScenekunst, Kulturarv
  • Varighet: Ca. 45 minutter + vandring og transport
  • Tirsdag 28. mai. 2019
  • Hanaborglia
Tidspunkt og deltakere
  • 09:00
    Benterud skole53 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Benterud kl. 9.00. Avgang kl. 9.15. Ankomst Haneborg allé ca. kl. 9.30.

  • 10:15
    Finstad skole (Lørenskog)46 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Finstad kl. 10.15. Bussen stopper ved Coop Extra. Avgang kl. 10.30. Ankomst Haneborg allé ca. kl. 10.45.

  • 11:30
    Åsen skole41 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Åsen kl. 11.30. Avgang kl. 11.45. Ankomst Haneborg allé ca. kl. 12.00.

Onsdag 29. mai. 2019
Produksjonsinformasjon
  • DET RASLER I RØYSAScenekunst, Kulturarv
  • Varighet: Ca. 45 minutter + vandring og transport
  • Onsdag 29. mai. 2019
  • Hanaborglia
Tidspunkt og deltakere
  • 09:00
    Kurland skole45 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Kurland kl. 9.00. Avgang kl. 9.15. Ankomst Haneborg allé ca. kl. 9.30.

  • 10:15
    Luhr skole54 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Luhr skole 10.15. Avgang kl. 10.30. Ankomst Haneborg allé kl. 10.45.

  • 11:30
    Fjellhamar skole78 deltakere: 4. trinn

    Avmarsj ca. kl. 11.30. Ankomst ved skogkanten øverst i Odins vei kl. 12.00.

Onsdag 5. juni. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 10:00 - 15:00
    Lørenskog VGS5 deltakere: VG1, VG2, VG3

    Båtreise til Steilene

Målgruppe
Uttrykksform
Åpne filter