Utforsk våre produksjoner og se hva som skjer!

Gå til skole

DKS - Lørenskog

Lørenskog kommune

Postadresse: Postboks 304, 1471 LØRENSKOG

Besøksadresse: Lørenskog hus, Festplassen 1, 1473 Lørenskog

Telefon: 67 93 40 00

Kontaktperson: Kjersti Østnes Eggum, 67201661, 917 51 200, kjeegg@lorenskog.kommune.no, Sara Rønne, sarron@lorenskog.kommune.no, Siri Adorsen, 67934452, sao@lorenskog.kommune.no

Antall hendelser: 85

Velg dato / Periode
Februar
Man
Tir
Ons
Tor
Fre
Lør
Søn
5
27
28
29
30
31
1
2
6
3
4
5
6
7
8
9
7
10
11
12
13
14
15
16
8
17
18
19
20
21
22
23
9
24
25
26
27
28
29
1
Onsdag 26. februar. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 11:30 - 14:00
    Mailand VGS205 deltakere: VG1, VG2

    Vg1 HO, Vg2 HO, Vg1SS, Vg2 SS, Vg1MP, Vg2 MP

Mandag 2. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • ARKITEKTURVERKSTEDVisuell kunst
  • Varighet: ca. 75 min.
  • Mandag 2. mars. 2020
  • Lørenskog hus - Vasshjulet
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • LIREKASSENKulturarv, Musikk
  • Varighet: 35-45 minutter
  • Mandag 2. mars. 2020
  • Kurland skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 3. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • ARKITEKTURVERKSTEDVisuell kunst
  • Varighet: ca. 75 min.
  • Tirsdag 3. mars. 2020
  • Lørenskog hus - Vasshjulet
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • LIREKASSENKulturarv, Musikk
  • Varighet: 35-45 minutter
  • Tirsdag 3. mars. 2020
  • Benterud skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 4. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • LIREKASSENKulturarv, Musikk
  • Varighet: 35-45 minutter
  • Onsdag 4. mars. 2020
  • Solheim skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 5. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • ARKITEKTURVERKSTEDVisuell kunst
  • Varighet: ca. 75 min.
  • Torsdag 5. mars. 2020
  • Lørenskog hus - Vasshjulet
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • LIREKASSENKulturarv, Musikk
  • Varighet: 35-45 minutter
  • Torsdag 5. mars. 2020
  • Rasta skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Fredag 6. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • ARKITEKTURVERKSTEDVisuell kunst
  • Varighet: ca. 75 min.
  • Fredag 6. mars. 2020
  • Lørenskog hus - Vasshjulet
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Mandag 9. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KONRAD OG CARLITOLitteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Mandag 9. mars. 2020
  • Fjellhamar skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • ARKITEKTURVERKSTEDVisuell kunst
  • Varighet: ca. 75 min.
  • Mandag 9. mars. 2020
  • Lørenskog hus - Vasshjulet
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 10:30 - 11:30
    Mailand VGS18 deltakere: VG1, VG2, VG3

    Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere. 

  • 12:30 - 13:30
    Mailand VGS18 deltakere:

    Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere.

Produksjonsinformasjon
  • KONRAD OG CARLITOLitteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Mandag 9. mars. 2020
  • Finstad skole (Lørenskog)
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 10. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 11. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • KONRAD OG CARLITOLitteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Onsdag 11. mars. 2020
  • Solheim skole
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 12. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • ARKITEKTURVERKSTEDVisuell kunst
  • Varighet: ca. 75 min.
  • Torsdag 12. mars. 2020
  • Lørenskog hus - Vasshjulet
Tidspunkt og deltakere
Fredag 13. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • ARKITEKTURVERKSTEDVisuell kunst
  • Varighet: ca. 75 min.
  • Fredag 13. mars. 2020
  • Lørenskog hus - Vasshjulet
Tidspunkt og deltakere
Mandag 16. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KONRAD OG CARLITOLitteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Mandag 16. mars. 2020
  • Kurland skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • LIREKASSENKulturarv, Musikk
  • Varighet: 35-45 minutter
  • Mandag 16. mars. 2020
  • Finstad skole (Lørenskog)
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • LIREKASSENKulturarv, Musikk
  • Varighet: 35-45 minutter
  • Mandag 16. mars. 2020
  • Rudolf Steinerskolen i Lørenskog
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 17. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • LIREKASSENKulturarv, Musikk
  • Varighet: 35-45 minutter
  • Tirsdag 17. mars. 2020
  • Luhr skole
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 18. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • LIREKASSENKulturarv, Musikk
  • Varighet: 35-45 minutter
  • Onsdag 18. mars. 2020
  • Åsen skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • KONRAD OG CARLITOLitteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Onsdag 18. mars. 2020
  • Benterud skole
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 19. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • LIREKASSENKulturarv, Musikk
  • Varighet: 35-45 minutter
  • Torsdag 19. mars. 2020
  • Fjellhamar skole
Tidspunkt og deltakere
Mandag 23. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • TOGETHER AS ONEMusikk
  • Varighet: 35-40 minutter
  • Mandag 23. mars. 2020
  • Fjellsrud ungdomsskole
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 24. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • TOGETHER AS ONEMusikk
  • Varighet: 35-40 minutter
  • Tirsdag 24. mars. 2020
  • Hammer skole
Tidspunkt og deltakere
  • 10:15
    Hammer skole162 deltakere: 8. trinn, 9. trinn

    8. trinn + 1/2 9. trinn

  • 12:00
    Hammer skole158 deltakere: 10. trinn, 9. trinn

    10. + 1/2 9. trinn

Onsdag 25. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • TOGETHER AS ONEMusikk
  • Varighet: 35-40 minutter
  • Onsdag 25. mars. 2020
  • Kjenn samfunnshus
Tidspunkt og deltakere
  • 10:15
    Kjenn skole 244 deltakere: 10. trinn, 8. trinn

    8. trinn + ca. 1/2. 10. trinn

  • 12:00
    Kjenn skole 229 deltakere: 10. trinn, 9. trinn

    9. trinn + ca. 1/2 10. trinn

Torsdag 26. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • TOGETHER AS ONEMusikk
  • Varighet: 35-40 minutter
  • Torsdag 26. mars. 2020
  • Løkenåsen skole
Tidspunkt og deltakere
Fredag 27. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Mandag 30. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 31. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 2. april. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Fredag 3. april. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 15. april. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 16. april. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Torsdag 16. april. 2020
  • Lørenskog hus - Kunstsalen
Tidspunkt og deltakere
Fredag 17. april. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Fredag 17. april. 2020
  • Lørenskog hus - Kunstsalen
Tidspunkt og deltakere
Mandag 20. april. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Mandag 20. april. 2020
  • Lørenskog hus - Kunstsalen
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 21. april. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Tirsdag 21. april. 2020
  • Lørenskog hus - Kunstsalen
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 22. april. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Onsdag 22. april. 2020
  • Lørenskog hus - Kunstsalen
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 23. april. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Torsdag 23. april. 2020
  • Lørenskog hus - Kunstsalen
Tidspunkt og deltakere
Fredag 24. april. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Fredag 24. april. 2020
  • Lørenskog hus - Kunstsalen
Tidspunkt og deltakere
Mandag 27. april. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Mandag 27. april. 2020
  • Lørenskog hus - Forvandlingsrommet
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 28. april. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Tirsdag 28. april. 2020
  • Lørenskog hus - Kunstsalen
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 29. april. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Onsdag 29. april. 2020
  • Lørenskog hus - Kunstsalen
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 30. april. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Torsdag 30. april. 2020
  • Lørenskog hus - Kunstsalen
Tidspunkt og deltakere
Mandag 4. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 5. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 6. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • YADOHMusikk
  • Varighet: 40 minutter
  • Onsdag 6. mai. 2020
  • Lørenskog hus - Storstua (379 seter)
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 7. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Fredag 8. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Mandag 11. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30
    Finstad skole (Lørenskog)53 deltakere: 7. trinn

    Bussen er på skolen (COOP Extra) ca. kl. 09.15. Avreise senest kl. 09.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 10.00: 7a har omvisning, 7b har verksted.

    ​​​​​​​Kl. 10.00: 7b har omvisning, 7a har verksted.

  • 11:30
    Kurland skole46 deltakere: 7. trinn

    Bussen er på skolen ca. kl. 11.15. Avreise senest kl. 11.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 12.00: 7a har omvisning, 7b har verksted.

    ​​​​​​​Kl. 13.00: 7b har omvisning, 7a har verksted.

Tirsdag 12. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
  • VI LEVER AV JORDAKulturarv
  • Varighet: 2 t 15 min
  • Tirsdag 12. mai. 2020
  • Skårer gård, Lørenskog bygdemuseum
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30
    Solheim skole55 deltakere: 7. trinn

    7a+7b

    Bussen er på skolen ca. 09.15. Avreise senest kl. 09.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 10.00: 7a har omvisning, 7b har verksted.

    Kl. 11.00: 7b har omvisning, 7a har verksted.

  • 11:00
    Lørenskog friskole13 deltakere: 7. trinn
    Solheim skole28 deltakere: 7. trinn

    Solheim 7c + Lørenskog friskole

    Bussen er på Solheim ca. 11.00. Avreise senest 11.10. Bussen reiser til Lørenskog friskole for å hente elevene der. Avreise fra friskolen senest 11.30.

    Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 12.00: Solheim 7c har omvisning, friskolen har verksted.

    ​​​​​​​Kl. 13.00: Friskolen har omvisning, Solheim 7c har verksted.

Onsdag 13. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
  • VI LEVER AV JORDAKulturarv
  • Varighet: 2 t 15 min
  • Onsdag 13. mai. 2020
  • Skårer gård, Lørenskog bygdemuseum
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30
    Rasta skole57 deltakere: 7. trinn

    7a+7b

    Bussen er på skolen ca. kl. 09.15. Avreise senest kl. 9.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 10.00: 7b har omvisning, 7a har verksted.

    ​​​​​​​Kl. 11.00: 7a har omvisning, 7b har verksted.

Torsdag 14. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
  • VI LEVER AV JORDAKulturarv
  • Varighet: 2 t 15 min
  • Torsdag 14. mai. 2020
  • Skårer gård, Lørenskog bygdemuseum
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30
    Åsen skole50 deltakere: 7. trinn

    Bussen er på skolen ca. kl. 09.15. Avreise senest kl. 9.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 10.00: 7a har omvisning, 7b har verksted.
    ​​​​​​​Kl. 11.00: 7b har omvisning, 7a har verksted.

  • 11:30
    Benterud skole56 deltakere: 7. trinn

    Bussen er på skolen ca. kl. 11.15. Avreise senest kl. 11.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 12.00: 7a har omvisning, 7b har verksted.

    ​​​​​​​Kl. 13.00: 7b har omvisning, 7a har verksted.

Fredag 15. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
  • VI LEVER AV JORDAKulturarv
  • Varighet: 2 t 15 min
  • Fredag 15. mai. 2020
  • Skårer gård, Lørenskog bygdemuseum
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30
    Fjellhamar skole56 deltakere: 7. trinn

    7a+7b

    Bussen er på skolen ca. kl. 09.15. Avreise senest kl. 9.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 10.00: 7a har omvisning, 7b har verksted.
    Kl. 11.00: 7b har omvisning, 7a har verksted.

  • 11:00
    Fjellhamar skole28 deltakere: 7. trinn
    Rudolf Steinerskolen i Lørenskog17 deltakere: 7. trinn

    Fjellhamar 7c + Steinerskolen

    Bussen er på Fjellhamar skole ca. 11.00. Avreise senest 11.10. Bussen reiser til Steinerskolen for å plukke opp elevene der. Avreise senest 11.30. 

    Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 12.00: Steiner har omvisning, Fjellhamar 7c har verksted.

    ​​​​​​​Kl. 13.00: Fjellhamar 7c har omvisning, Steiner har verksted.

Mandag 18. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:00
    Luhr skole50 deltakere: 7. trinn

    7a+7b

    Bussen er på skolen ca. 9.15. Avreise senest kl. 9.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 10.00: 7a har omvisning, 7b har verksted.

    Kl. 11.00: 7b har omvisning, 7a har verksted.

  • 11:30
    Luhr skole25 deltakere: 7. trinn
    Rasta skole27 deltakere: 7. trinn

    Luhr 7c + Rasta 7c

    Bussen er på Luhr ca. 11.00. Avreise senest 11.10. Bussen reiser til Rasta skole for å hente elevene der. Avreise fra Rasta senest 11.30.

    Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 12.00: Rasta 7c har omvisning, Luhr 7c har verksted.

    ​​​​​​​Kl. 13.00: Luhr 7c har omvisning, Rasta 7c har verksted.

Onsdag 20. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
  • DYRENES KARNEVALMusikk
  • Varighet: 40 minutter
  • Onsdag 20. mai. 2020
  • Lørenskog hus - Storstua (379 seter)
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 3. juni. 2020
Produksjonsinformasjon
  • DET RASLER I RØYSAScenekunst, Kulturarv
  • Varighet: Ca. 45 minutter + vandring og transport
  • Onsdag 3. juni. 2020
  • Hanaborglia
Tidspunkt og deltakere
  • 08:45
    Lørenskog friskole10 deltakere: 4. trinn
    Rasta skole40 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Rasta kl. 08.45. Avgang kl. 9.00 for Rasta 4A+B. Bussen kjører til friskolen. Avgang fra friskolen senenst 09.15. Ankomst Haneborg allé ca. kl. 9.30.

  • 10:15
    Rasta skole40 deltakere: 4. trinn
    Rudolf Steinerskolen i Lørenskog13 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Rasta kl. 10.15. Avgang kl. 10.30 for Rasta 4C+D + Steinerskolen (som går til Rasta). Ankomst Haneborg allé ca. 10.45.

  • 11:30
    Solheim skole65 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Solheim kl. 11.30. Bussen stopper i Mailandveien. Avgang kl. 11.45. Ankomst Haneborg allé ca. kl 12.00.

Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 4. juni. 2020
Produksjonsinformasjon
  • DET RASLER I RØYSAScenekunst, Kulturarv
  • Varighet: Ca. 45 minutter + vandring og transport
  • Torsdag 4. juni. 2020
  • Hanaborglia
Tidspunkt og deltakere
  • 09:00
    Benterud skole55 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Benterud kl. 9.00. Avgang kl. 9.15. Ankomst Haneborg allé ca. kl. 9.30.

  • 10:15
    Finstad skole (Lørenskog)53 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Finstad kl. 10.15. Bussen stopper ved Coop Extra. Avgang kl. 10.30. Ankomst Haneborg allé ca. kl. 10.45.

  • 11:30
    Åsen skole56 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Åsen kl. 11.30. Avgang kl. 11.45. Ankomst Haneborg allé ca. kl. 12.00.

Fredag 5. juni. 2020
Produksjonsinformasjon
  • DET RASLER I RØYSAScenekunst, Kulturarv
  • Varighet: Ca. 45 minutter + vandring og transport
  • Fredag 5. juni. 2020
  • Hanaborglia
Tidspunkt og deltakere
  • 09:00
    Kurland skole49 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Kurland kl. 9.00. Avgang kl. 9.15. Ankomst Haneborg allé ca. kl. 9.30.

  • 10:15
    Luhr skole77 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Luhr skole 10.15. Avgang kl. 10.30. Ankomst Haneborg allé kl. 10.45.

  • 11:30
    Fjellhamar skole83 deltakere: 4. trinn

    Avmarsj ca. kl. 11.30. Ankomst ved skogkanten i Odins vei kl. 12.00.

Målgruppe
Uttrykksform
Åpne filter