Utforsk våre produksjoner og se hva som skjer!

Gå til skole

DKS - Lørenskog

Lørenskog kommune

Postadresse: Postboks 304, 1471 LØRENSKOG

Besøksadresse: Lørenskog hus, Festplassen 1, 1473 Lørenskog

Telefon: 67 93 40 00

Kontaktperson: Kjersti Østnes Eggum, 67201661, 917 51 200, kjeegg@lorenskog.kommune.no, Sara Rønne, sarron@lorenskog.kommune.no, Siri Adorsen, 67934452, sao@lorenskog.kommune.no

Antall hendelser: 112

Velg dato / Periode
November
Man
Tir
Ons
Tor
Fre
Lør
Søn
44
28
29
30
31
1
2
3
45
4
5
6
7
8
9
10
46
11
12
13
14
15
16
17
47
18
19
20
21
22
23
24
48
25
26
27
28
29
30
1
Onsdag 20. november. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:00 - 10:50
    Hammer skole103 deltakere: 10. trinn
    Rudolf Steinerskolen i Lørenskog18 deltakere: 10. trinn

    Alle møter i Storstua for introduksjon kl. 0900-09.35

    RADINNDELING: Hammer 10A+B rad 1-2. Steinerskolen rad 3. Hammer 10C+D rad 4-6

    Kl. 9.40-10.10: Hammer 10A+10B + 1/2 Steiner i Storstua
    Kl. 9.40-10.10: Hammer 10C+10D + 1/2 Steiner i Kunstsalen

    Kl. 10.20-10.50: Hammer 10C+10D + 1/2 Steiner i Storstua
    Kl. 10.20-10.50: Hammer 10A+10B + 1/2 Steiner i Kunstsalen

  • 11:30 - 13:20
    Fjellsrud ungdomsskole109 deltakere: 10. trinn

    Alle møter i Storstua for introduksjon kl. 11.30-12.05

    RADINNDELING: Fjellsrud 10A+B rad 1-2. Fjellsrud 10C+D rad 3-5 

    Kl. 12.10-12.40: Fjellsrud 10A+10B i Storstua
    Kl. 12.10-12.40: Fjellsrud 10C+10D i Kunstsalen

    Kl. 12.50-13.20: Fjellsrud 10C+10D i Storstua
    Kl. 12.50-13.20: Fjellsrud 10A+10B i Kunstsalen


Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 21. november. 2019
Produksjonsinformasjon
  • MYTER OG FOLKEMUSIKKKulturarv, Musikk
  • Varighet: 1 t 50 min
  • Torsdag 21. november. 2019
  • Lørenskog hus
Tidspunkt og deltakere
  • 09:00 - 10:50
    Kjenn skole 138 deltakere: 10. trinn

    Alle møter i Storstua for introduksjon kl.09.00-09.35

    RADINNDELING: 10A, B+C rad 1-4. 10D+E rad 5-6.

    Kl. 09.40-10.10: 10A, 10B + 1/2 10C i Storstua
    Kl. 09.40-10.10: 10D, 10E + 1/2 10C i Kunstsalen

    Kl. 10.20-10.40: 10D, 10E + 1/2 10C i Storstua
    Kl. 10.20-10.40: 10A, 10B + 1/2 10C i Kunstsalen

  • 11:30 - 13:20
    Løkenåsen skole108 deltakere: 10. trinn

    Alle møter i Storstua for introduksjon kl. 11.30-12.05

    RADINNDELING: Løkenåsen 10A+B rad 1-3. 10C+D rad 3-5

    Kl. 12.10-12.40: Løkenåsen 10A+10B i Storstua
    Kl. 12.10-12.40: Løkenåsen 10C+10D i Kunstsalen

    Kl. 12.50-13.20: Løkenåsen 10C+10D i Storstua
    ​​​​​​​Kl. 12.50-13.20: Løkenåsen 10A+10B i Kunstsalen

    ​​​​​​​

Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Fredag 22. november. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Mandag 25. november. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 26. november. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 28. november. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 5. desember. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Mandag 9. desember. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:00 - 11:15
    Mailand VGS150 deltakere: VG2, VG3

    Vg2 ST, Vg3 ST, Vg2 MK, Vg3 MK, Vg3 PÅB

  • 12:00 - 14:15
    Mailand VGS120 deltakere: VG2, VG3

    Vg2 ST, Vg3 ST, Vg2 MK, Vg3 MK, Vg3 PÅB

Tirsdag 10. desember. 2019
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:00 - 11:15
    Mailand VGS120 deltakere: VG2, VG3

    Vg2 ST, Vg3 ST, Vg2 MK, Vg3 MK, Vg3 PÅB

  • 12:00 - 14:15
    Lørenskog VGS90 deltakere: VG1, VG2, VG3
    Mailand VGS60 deltakere: VG2, VG3

    Vg2 ST, Vg3 ST, Vg2 MK, Vg3 MK, Vg3 PÅB

Onsdag 8. januar. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30
    Kjenn skole 175 deltakere: 8. trinn
    Rudolf Steinerskolen i Lørenskog22 deltakere: 8. trinn

    Forestillingen begynner kl. 10.00. Eksakte tider for bussen kommer når avtalen med busselskapet er på plass.

    Kjenn skole + Rudolf steinerskolen

  • 11:30
    Hammer skole81 deltakere: 8. trinn
    Løkenåsen skole81 deltakere: 8. trinn

    Forestillingen begynner kl. 12.00. Eksakte tider for bussen kommer når avtalen med busselskapet er på plass.

    Løkenåsen + Hammer 8a+b+c


Fredag 10. januar. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 15. januar. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 11:30
    Fjellsrud ungdomsskole109 deltakere: 8. trinn
    Hammer skole25 deltakere: 8. trinn
    Lørenskog friskole18 deltakere: 8. trinn

    Forestillingen begynner kl. 12.00. Eksakte tider for bussen kommer når avtalen med busselskapet er på plass.

    Hammer 8d + Fjellsrud 8. trinn + friskolen 8. trinn

Onsdag 5. februar. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 10:00 - 14:00
    Lørenskog VGS60 deltakere: VG2, VG3

    Dagsprogram:

    Kl: 10.00 Felles intro med Fredrik Høyer.

    Kl: 10:00 - 12:15 Elevene deles i to grupper. Workshop og omvisning i utstilling.  

    Kl: 12:15 - 14:00 Felles program med lunsj, kunstbattle og oppsummering.

    Skolen er selv ansvarlig for transport

Torsdag 6. februar. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 10:00 - 14:00
    Lørenskog VGS60 deltakere: VG2, VG3

    Dagsprogram:

    Kl: 10.00 Felles intro med Fredrik Høyer.

    Kl: 10:00 - 12:15 Elevene deles i to grupper. Workshop og omvisning i utstilling.  

    Kl: 12:15 - 14:00 Felles program med lunsj, kunstbattle og oppsummering.

    Skolen er selv ansvarlig for transport

Onsdag 12. februar. 2020
Produksjonsinformasjon
  • THIS IS MEScenekunst, Musikk
  • Varighet:
  • Onsdag 12. februar. 2020
  • Lørenskog hus - Storstua (379 seter)
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 13. februar. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30 - 11:45
    Mailand VGS105 deltakere: VG1, VG2, VG3

    Vg1 St Vg1 MK

  • 12:30 - 14:45
    Mailand VGS105 deltakere: VG1, VG2, VG3

    Vg1 St Vg1 MK

Produksjonsinformasjon
  • THIS IS MEScenekunst, Musikk
  • Varighet:
  • Torsdag 13. februar. 2020
  • Lørenskog hus - Storstua (379 seter)
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30 - 10:30
    Finstad skole (Lørenskog)53 deltakere: 7. trinn
    Fjellhamar skole84 deltakere: 7. trinn
    Rasta skole84 deltakere: 7. trinn
    Solheim skole83 deltakere: 7. trinn

    Finstad sitter på rad 1, 2 og halve rad 3 og bruker hovedinngangen.

    Rasta sitter på halve rad 3 + rad 4, 5 og 6, og bruker hovedinngangen.

    Fjellhamar bruker sideinngangen (forbi biblioteket) og sitter på rad 7-11.

    Solheim sitter på galleriet med inngang fra 4. etasje.

  • 11:30 - 12:30
    Kjenn skole 298 deltakere: 10. trinn, 9. trinn

    Kjenn 9. trinn bruker hovedinngang inkl. (inngang fra 3. etasje, trappa ved hovedinngangen) og sitter på rad 1-8.

    Kjenn 10a+b sitter på rad 9-11 og seter ved teknikere og bruker sideinngang fra biblioteket.

    Kjenn 10c+d+e sitter på galleriet, inngang fra 4. etasje.

  • 13:30 - 14:30
    APO-skolen10. trinn, 8. trinn, 9. trinn
    Kjenn skole 175 deltakere: 8. trinn
    Kurland skole46 deltakere: 7. trinn
    Rudolf Steinerskolen i Lørenskog80 deltakere: 10. trinn, 7. trinn, 8. trinn, 9. trinn

    Steinerskolen sitter på rad 1-3 og halve rad 4 og  bruker hoveinngangen.

    Kurland 7. trinn sitter på halve rad 4 + rad 5-6 og bruker hovedinngangen.

    Kjenn 8a+b+c bruker sideinngang forbi biblioteket og sitter på rad 7-11 + seter hos teknikerne.

    Kjenn 8d+e+f sitter på galleriet (inngang fra 4. etasje)

Fredag 14. februar. 2020
Produksjonsinformasjon
  • THIS IS MEScenekunst, Musikk
  • Varighet:
  • Fredag 14. februar. 2020
  • Lørenskog hus - Storstua (379 seter)
Tidspunkt og deltakere
  • 09:00 - 10:00
    Løkenåsen skole275 deltakere: 10. trinn, 8. trinn, 9. trinn

    8. trinn sitter på rad 1-3 og halve rad 4, bruker hovedinngangen.

    9. trinn bruker sideinngang forbi biblioteket og sitter på halve rad 4 + rad 5-7.

    10a+b sitter på rad 9-11 og bruker inngang fra 3. etasje (trappa ved hovedinngangen)

    10c+d sitter på galleriet, med inngang fra 4. etasje.

    Innføringsklassen sitter på rad 8 og bruker inngang fra 3. etasje (trappa ved hovedinngangen)


  • 10:30 - 11:30
    Fjellsrud ungdomsskole109 deltakere: 8. trinn
    Hammer skole103 deltakere: 10. trinn
    Luhr skole75 deltakere: 7. trinn

    Luhr sitter på rad 1-3 + halve rad 4 og bruker hovedinngangen.

    Fjellsrud 8. trinn sitter på halve rad 4 + rad 5-9 og bruker sideinngangen forbi biblioteket.

    Hammer 10a+b bruker inngang fra 3. etasje (trappa ved hovedinngangen) og sitter på rad 10+11 + seter hos teknikerne.

    Hammer 10c+d sitter på galleriet og bruker inngang fra 4. etasje.

  • 12:00 - 13:00
    Benterud skole56 deltakere: 7. trinn
    Fjellsrud ungdomsskole219 deltakere: 10. trinn, 9. trinn

    Fjellsrud 9. trinn sitter på rad 1-5 og bruker hovedinngangen.

    Fjellsrud 10. trinn bruker sideinngangen forbi biblioteket og sitter på rad 6-10. Benterud sitter på galleriet med inngang fra 4. etg.

Tirsdag 25. februar. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 26. februar. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 11:30 - 14:00
    Mailand VGS205 deltakere: VG1, VG2

    Vg1 HO, Vg2 HO, Vg1SS, Vg2 SS, Vg1MP, Vg2 MP

Mandag 2. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • ARKITEKTURVERKSTEDVisuell kunst
  • Varighet: ca. 75 min.
  • Mandag 2. mars. 2020
  • Lørenskog hus - Vasshjulet
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • LIREKASSENKulturarv, Musikk
  • Varighet: 35-45 minutter
  • Mandag 2. mars. 2020
  • Kurland skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 3. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • ARKITEKTURVERKSTEDVisuell kunst
  • Varighet: ca. 75 min.
  • Tirsdag 3. mars. 2020
  • Lørenskog hus - Vasshjulet
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • LIREKASSENKulturarv, Musikk
  • Varighet: 35-45 minutter
  • Tirsdag 3. mars. 2020
  • Benterud skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 4. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • LIREKASSENKulturarv, Musikk
  • Varighet: 35-45 minutter
  • Onsdag 4. mars. 2020
  • Solheim skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 5. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • ARKITEKTURVERKSTEDVisuell kunst
  • Varighet: ca. 75 min.
  • Torsdag 5. mars. 2020
  • Lørenskog hus - Vasshjulet
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • LIREKASSENKulturarv, Musikk
  • Varighet: 35-45 minutter
  • Torsdag 5. mars. 2020
  • Rasta skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Fredag 6. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • ARKITEKTURVERKSTEDVisuell kunst
  • Varighet: ca. 75 min.
  • Fredag 6. mars. 2020
  • Lørenskog hus - Vasshjulet
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Mandag 9. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KONRAD OG CARLITOLitteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Mandag 9. mars. 2020
  • Fjellhamar skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • ARKITEKTURVERKSTEDVisuell kunst
  • Varighet: ca. 75 min.
  • Mandag 9. mars. 2020
  • Lørenskog hus - Vasshjulet
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • (TILRETTELAGT) SAFARIUMScenekunst
  • Varighet: ca. 60 minutter inkl. verksted eller etter avtale
  • Mandag 9. mars. 2020
  • Mailand VGS
Tidspunkt og deltakere
  • 10:30 - 11:30
    Mailand VGS18 deltakere: VG1, VG2, VG3

    Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere. 

  • 12:30 - 13:30
    Mailand VGS18 deltakere:

    Maksimalt antall er 20 personer inkludert elever og ledsagere.

Produksjonsinformasjon
  • KONRAD OG CARLITOLitteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Mandag 9. mars. 2020
  • Finstad skole (Lørenskog)
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 10. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 11. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • KONRAD OG CARLITOLitteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Onsdag 11. mars. 2020
  • Solheim skole
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 12. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • ARKITEKTURVERKSTEDVisuell kunst
  • Varighet: ca. 75 min.
  • Torsdag 12. mars. 2020
  • Lørenskog hus - Vasshjulet
Tidspunkt og deltakere
Fredag 13. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • ARKITEKTURVERKSTEDVisuell kunst
  • Varighet: ca. 75 min.
  • Fredag 13. mars. 2020
  • Lørenskog hus - Vasshjulet
Tidspunkt og deltakere
Mandag 16. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KONRAD OG CARLITOLitteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Mandag 16. mars. 2020
  • Kurland skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • LIREKASSENKulturarv, Musikk
  • Varighet: 35-45 minutter
  • Mandag 16. mars. 2020
  • Finstad skole (Lørenskog)
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • LIREKASSENKulturarv, Musikk
  • Varighet: 35-45 minutter
  • Mandag 16. mars. 2020
  • Rudolf Steinerskolen i Lørenskog
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 17. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • LIREKASSENKulturarv, Musikk
  • Varighet: 35-45 minutter
  • Tirsdag 17. mars. 2020
  • Luhr skole
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 18. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • LIREKASSENKulturarv, Musikk
  • Varighet: 35-45 minutter
  • Onsdag 18. mars. 2020
  • Åsen skole
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • KONRAD OG CARLITOLitteratur
  • Varighet: 40 minutter
  • Onsdag 18. mars. 2020
  • Benterud skole
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 19. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • LIREKASSENKulturarv, Musikk
  • Varighet: 35-45 minutter
  • Torsdag 19. mars. 2020
  • Fjellhamar skole
Tidspunkt og deltakere
Mandag 23. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • GJØR DET SELV!Musikk
  • Varighet: 35-40 minutter
  • Mandag 23. mars. 2020
  • Fjellsrud ungdomsskole
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 24. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • GJØR DET SELV!Musikk
  • Varighet: 35-40 minutter
  • Tirsdag 24. mars. 2020
  • Hammer skole
Tidspunkt og deltakere
  • 10:15
    Hammer skole162 deltakere: 8. trinn, 9. trinn

    8. trinn + 1/2 9. trinn

  • 12:00
    Hammer skole158 deltakere: 10. trinn, 9. trinn

    10. + 1/2 9. trinn

Onsdag 25. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
  • GJØR DET SELV!Musikk
  • Varighet: 35-40 minutter
  • Onsdag 25. mars. 2020
  • Kjenn samfunnshus
Tidspunkt og deltakere
  • 10:15
    Kjenn skole 244 deltakere: 10. trinn, 8. trinn

    8. trinn + ca. 1/2. 10. trinn

  • 12:00
    Kjenn skole 229 deltakere: 10. trinn, 9. trinn

    9. trinn + ca. 1/2 10. trinn

Torsdag 26. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • GJØR DET SELV!Musikk
  • Varighet: 35-40 minutter
  • Torsdag 26. mars. 2020
  • Løkenåsen skole
Tidspunkt og deltakere
Fredag 27. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Mandag 30. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 31. mars. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 1. april. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 2. april. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Fredag 3. april. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 16. april. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Torsdag 16. april. 2020
  • Lørenskog hus - Kunstsalen
Tidspunkt og deltakere
Fredag 17. april. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Fredag 17. april. 2020
  • Lørenskog hus - Kunstsalen
Tidspunkt og deltakere
Mandag 20. april. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Mandag 20. april. 2020
  • Lørenskog hus - Kunstsalen
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 21. april. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Tirsdag 21. april. 2020
  • Lørenskog hus - Kunstsalen
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 22. april. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Onsdag 22. april. 2020
  • Lørenskog hus - Kunstsalen
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 23. april. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Torsdag 23. april. 2020
  • Lørenskog hus - Kunstsalen
Tidspunkt og deltakere
Fredag 24. april. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Fredag 24. april. 2020
  • Lørenskog hus - Kunstsalen
Tidspunkt og deltakere
Mandag 27. april. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Mandag 27. april. 2020
  • Lørenskog hus - Kunstsalen
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 28. april. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Tirsdag 28. april. 2020
  • Lørenskog hus - Kunstsalen
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 29. april. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Onsdag 29. april. 2020
  • Lørenskog hus - Kunstsalen
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 30. april. 2020
Produksjonsinformasjon
  • KUNSTSKATTEJAKTVisuell kunst
  • Varighet: 1 t 30 min
  • Torsdag 30. april. 2020
  • Lørenskog hus - Kunstsalen
Tidspunkt og deltakere
Mandag 4. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Tirsdag 5. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 6. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
  • YADOHMusikk
  • Varighet: 40 minutter
  • Onsdag 6. mai. 2020
  • Lørenskog hus - Storstua (379 seter)
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 7. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Fredag 8. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Mandag 11. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30
    Finstad skole (Lørenskog)53 deltakere: 7. trinn

    Bussen er på skolen (COOP Extra) ca. kl. 09.15. Avreise senest kl. 09.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 10.00: 7a har omvisning, 7b har verksted.

    ​​​​​​​Kl. 10.00: 7b har omvisning, 7a har verksted.

  • 11:30
    Kurland skole46 deltakere: 7. trinn

    Bussen er på skolen ca. kl. 11.15. Avreise senest kl. 11.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 12.00: 7a har omvisning, 7b har verksted.

    ​​​​​​​Kl. 13.00: 7b har omvisning, 7a har verksted.

Tirsdag 12. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
  • VI LEVER AV JORDAKulturarv
  • Varighet: 2 t 15 min
  • Tirsdag 12. mai. 2020
  • Skårer gård, Lørenskog bygdemuseum
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30
    Solheim skole55 deltakere: 7. trinn

    7a+7b

    Bussen er på skolen ca. 09.15. Avreise senest kl. 09.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 10.00: 7a har omvisning, 7b har verksted.

    Kl. 11.00: 7b har omvisning, 7a har verksted.

  • 11:00
    Lørenskog friskole13 deltakere: 7. trinn
    Solheim skole28 deltakere: 7. trinn

    Solheim 7c + Lørenskog friskole

    Bussen er på Solheim ca. 11.00. Avreise senest 11.10. Bussen reiser til Lørenskog friskole for å hente elevene der. Avreise fra friskolen senest 11.30.

    Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 12.00: Solheim 7c har omvisning, friskolen har verksted.

    ​​​​​​​Kl. 13.00: Friskolen har omvisning, Solheim 7c har verksted.

Onsdag 13. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
  • VI LEVER AV JORDAKulturarv
  • Varighet: 2 t 15 min
  • Onsdag 13. mai. 2020
  • Skårer gård, Lørenskog bygdemuseum
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30
    Rasta skole57 deltakere: 7. trinn

    7a+7b

    Bussen er på skolen ca. kl. 09.15. Avreise senest kl. 9.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 10.00: 7b har omvisning, 7a har verksted.

    ​​​​​​​Kl. 11.00: 7a har omvisning, 7b har verksted.

Torsdag 14. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
  • VI LEVER AV JORDAKulturarv
  • Varighet: 2 t 15 min
  • Torsdag 14. mai. 2020
  • Skårer gård, Lørenskog bygdemuseum
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30
    Åsen skole50 deltakere: 7. trinn

    Bussen er på skolen ca. kl. 09.15. Avreise senest kl. 9.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 10.00: 7a har omvisning, 7b har verksted.
    ​​​​​​​Kl. 11.00: 7b har omvisning, 7a har verksted.

  • 11:30
    Benterud skole56 deltakere: 7. trinn

    Bussen er på skolen ca. kl. 11.15. Avreise senest kl. 11.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 12.00: 7a har omvisning, 7b har verksted.

    ​​​​​​​Kl. 13.00: 7b har omvisning, 7a har verksted.

Fredag 15. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
  • VI LEVER AV JORDAKulturarv
  • Varighet: 2 t 15 min
  • Fredag 15. mai. 2020
  • Skårer gård, Lørenskog bygdemuseum
Tidspunkt og deltakere
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:30
    Fjellhamar skole56 deltakere: 7. trinn

    7a+7b

    Bussen er på skolen ca. kl. 09.15. Avreise senest kl. 9.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 10.00: 7a har omvisning, 7b har verksted.
    Kl. 11.00: 7b har omvisning, 7a har verksted.

  • 11:00
    Fjellhamar skole28 deltakere: 7. trinn
    Rudolf Steinerskolen i Lørenskog17 deltakere: 7. trinn

    Fjellhamar 7c + Steinerskolen

    Bussen er på Fjellhamar skole ca. 11.00. Avreise senest 11.10. Bussen reiser til Steinerskolen for å plukke opp elevene der. Avreise senest 11.30. 

    Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 12.00: Steiner har omvisning, Fjellhamar 7c har verksted.

    ​​​​​​​Kl. 13.00: Fjellhamar 7c har omvisning, Steiner har verksted.

Mandag 18. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
  • 09:00
    Luhr skole50 deltakere: 7. trinn

    7a+7b

    Bussen er på skolen ca. 9.15. Avreise senest kl. 9.30. Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 10.00: 7a har omvisning, 7b har verksted.

    Kl. 11.00: 7b har omvisning, 7a har verksted.

  • 11:30
    Luhr skole25 deltakere: 7. trinn
    Rasta skole27 deltakere: 7. trinn

    Luhr 7c + Rasta 7c

    Bussen er på Luhr ca. 11.00. Avreise senest 11.10. Bussen reiser til Rasta skole for å hente elevene der. Avreise fra Rasta senest 11.30.

    Oppmøte i Ekebergparken utenfor museumsbygningen (Lunds hus, hvit sveitservilla).

    Kl. 12.00: Rasta 7c har omvisning, Luhr 7c har verksted.

    ​​​​​​​Kl. 13.00: Luhr 7c har omvisning, Rasta 7c har verksted.

Onsdag 20. mai. 2020
Produksjonsinformasjon
  • DYRENES KARNEVALMusikk
  • Varighet: 40 minutter
  • Onsdag 20. mai. 2020
  • Lørenskog hus - Storstua (379 seter)
Tidspunkt og deltakere
Onsdag 3. juni. 2020
Produksjonsinformasjon
  • DET RASLER I RØYSAScenekunst, Kulturarv
  • Varighet: Ca. 45 minutter + vandring og transport
  • Onsdag 3. juni. 2020
  • Hanaborglia
Tidspunkt og deltakere
  • 08:45
    Lørenskog friskole10 deltakere: 4. trinn
    Rasta skole40 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Rasta kl. 08.45. Avgang kl. 9.00 for Rasta 4A+B. Bussen kjører til friskolen. Avgang fra friskolen senenst 09.15. Ankomst Haneborg allé ca. kl. 9.30.

  • 10:15
    Rasta skole40 deltakere: 4. trinn
    Rudolf Steinerskolen i Lørenskog13 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Rasta kl. 10.15. Avgang kl. 10.30 for Rasta 4C+D + Steinerskolen (som går til Rasta). Ankomst Haneborg allé ca. 10.45.

  • 11:30
    Solheim skole65 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Solheim kl. 11.30. Bussen stopper i Mailandveien. Avgang kl. 11.45. Ankomst Haneborg allé ca. kl 12.00.

Produksjonsinformasjon
Tidspunkt og deltakere
Torsdag 4. juni. 2020
Produksjonsinformasjon
  • DET RASLER I RØYSAScenekunst, Kulturarv
  • Varighet: Ca. 45 minutter + vandring og transport
  • Torsdag 4. juni. 2020
  • Hanaborglia
Tidspunkt og deltakere
  • 09:00
    Benterud skole55 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Benterud kl. 9.00. Avgang kl. 9.15. Ankomst Haneborg allé ca. kl. 9.30.

  • 10:15
    Finstad skole (Lørenskog)53 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Finstad kl. 10.15. Bussen stopper ved Coop Extra. Avgang kl. 10.30. Ankomst Haneborg allé ca. kl. 10.45.

  • 11:30
    Åsen skole56 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Åsen kl. 11.30. Avgang kl. 11.45. Ankomst Haneborg allé ca. kl. 12.00.

Fredag 5. juni. 2020
Produksjonsinformasjon
  • DET RASLER I RØYSAScenekunst, Kulturarv
  • Varighet: Ca. 45 minutter + vandring og transport
  • Fredag 5. juni. 2020
  • Hanaborglia
Tidspunkt og deltakere
  • 09:00
    Kurland skole49 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Kurland kl. 9.00. Avgang kl. 9.15. Ankomst Haneborg allé ca. kl. 9.30.

  • 10:15
    Luhr skole77 deltakere: 4. trinn

    Bussen er på Luhr skole 10.15. Avgang kl. 10.30. Ankomst Haneborg allé kl. 10.45.

  • 11:30
    Fjellhamar skole83 deltakere: 4. trinn

    Avmarsj ca. kl. 11.30. Ankomst ved skogkanten i Odins vei kl. 12.00.

Målgruppe
Uttrykksform
Åpne filter